Maloku: ‘Fillimi i ri’ nënkupton kapjen e shtetit

Maloku: ‘Fillimi i ri’ nënkupton kapjen e shtetit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku ka thënë se kryeministri Isa Mustafa i tregojë të arriturat e vendit.

Ajo ka thënë se PDK-ja e donë një partentitet ku ja lë duart e lira që ta kap shtetin, pra fillimi i ri nënkupton kapjen e shtetit dhe të jetë prapë qeveri e nëntokës”.

Maloku është shprehur se “sot kemi rastin ideal që të shohim kush me kë është do ta shohim kush është bërë pjesë e fillimit të ri”.

Gjithashtu ajo ju ka drejtuar edhe kryetari të kuvendit Kadri Veselit duke i thënë “se ju përgëzoj për progresin e ri po shihet se keni punuar në këtë drejtim”. /Insajderi.com