Manxhuka pas rrëzimit të Kurtit: Nuk do të ketë qeveri tjetër pa Vetëvendosjen

Manxhuka pas rrëzimit të Kurtit: Nuk do të ketë qeveri tjetër pa Vetëvendosjen

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë Kurti duke thënë se nuk do të ketë qeverisë tjetër pa Vetëvendosjen.

Sipas, Manxhukës edhe pa zgjedhje edhe në zgjedhje nuk do të ketë qeverië tjetër, pasi gjasat janë shumë të vogël.

“Jane dy opsione: Nuk ka qeveri pa VETEVENDOSJE!n pa zgjedhje dhe ne zgjedhje kjo gjase eshte edhe me e vogel”, ka shkruar Manxhuka.

Qeveria Kurti sot u rrëzuar me 82 vota për, nga mocioni i mosbesimit të inicuar nga parneti qeverisësë LDK./Insajderi.com