Maqedoni: Alternativa pretendon se BDI po manipulon zgjedhjet

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka thënë se BDI po manipulon me zgjedhjet përmes presionit.

Maqedoni: Alternativa pretendon se BDI po manipulon zgjedhjet

Në Maqedoninë e Veriut po mbahen zgjedhjet nacionale dhe gara në kampin shqiptar është shumë interesante.

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, për Insajderi.com ka thënë se tentative për manipulime nga Bashkimi Demokratik për Integrim.

“Ka tentativa shumë të mëdha për blerje të votave dhe presion nga BDI”, tha Gashi.

Alternativa është në koalicion parazgjedhor me Aleancën për Shqiptarët. /Insajderi.com/