Maqedoni e Veriut, asnjë viktimë si pasojë e COVID-19

Maqedoni e Veriut, asnjë viktimë si pasojë e COVID-19

Asnjë i vdekur me COVID-19 nuk është regjistruar si pasojë e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa janë raportuar 28 infeksione të reja nga 2.887 testime, njofton Insajderi.

Rastet janë  Shkup-9, Kumanovë-4, Tetovë-4, Kërçovë-5, Prilep-2, Ohër-2, Shtip-1 dhe Strumicë-1.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik në vendin fqinj njoftojnë se 34 persona janë shëruar nga COVID-19. /Insajderi.com