Maqedoni e Veriut, në ora 13 fillon takimi Zaev -Micksoski

Maqedoni e Veriut, në ora 13 fillon takimi Zaev -Micksoski

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, para takimit me liderin e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski ka deklaruar se pret që të gjejnë zgjidhje që regjistrimi të zhvillohet pa pengesë, me përkujdesje të plotë për shëndetin e regjistruesve dhe të qytetarëve dhe të njëjtin ta përkrah edhe VMRO-DPMNE.

“Shkojë për të biseduar, të dëgjojë qëndrime dhe të nxisë të japim maksimum për interesat e qytetarëve”, ka thënë Zaev.

Nga pres shërbimi qeveritar i RMV -së për Insajderin informojnë se takimi fillon ora 13 në klubin e deputetëve. /Insajderi.com