Maqedoni Veriore: Pesë të vdekur, 101 raste të reja

Maqedoni Veriore: Pesë të vdekur, 101 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 101 raste të reja me virusin corona.

Më shumë se gjysma, gjegjësisht 57 janë nga Shkupi, Tetova 19, Kumanova 13 dhe disa qytete të tjera nga një rast, njoftojnë mediat në Maqedoni.

Jetën e kanë humbur 5 persona, një nga Shkupi, dy nga Kumanova, një nga Struga dhe një nga Gostivari, derisa të shëruar janë 22 pacientë./Insajderi.com