Maqedonia e Veriut paguan për 838 mijë vaksina anti-COVID

Maqedonia e Veriut paguan për 838 mijë vaksina anti-COVID

Rreth 838 mijë vaksina kundër COVID-19, ka paguar sot Maqedonia e Veriut, transmeton Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur kryeministri i këtij vendi, Zoran Zaev, i cili thotë për “Telma”, se vaksina pritet të arrijë në fillim të vitit 2021, rreth muajit mars.

Siç është njoftuar nga Ministri Venko Filipçe, punëtorët shëndetësorë, ushtria dhe policia do të jenë të parët që do të vaksinohen.

Filipçe njoftoi javën e kaluar se sistemi shëndetësor po përgatitet për vaksinimin e popullatës. /Insajderi.com