24 orët e fundit

Maqedonia e Veriut: Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Covid-19

Maqedonia e Veriut: Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 175 raste të reja me Covid-19, njofton Insajderi.

Vendi më i prekur është Shkupi me 131 raste të regjistruara vetëm brenda një dite.

Gjithashtu, edhe sa u përket vdekjeve janë tre persona nga Shkupi që ndërruan jetë, një nga Prilepi dhe një nga Gostivari./Insajderi.com