Mbahet seanca e radhës në Speciale ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Mbahet seanca e radhës në Speciale ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot, e mërkurë, do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton Insajderi.

Sipas njoftimit nga Dhomat e Specializuara, seanca do të fillojë në orën 14:30.

Ajo do të mbahet në prezencën e mbrojtjes, përfaqësuesve të Zyrës për Viktimat dhe Prokurorisë.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë./Insajderi.com