Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

Mbi 11 mijë raste aktive me COVID-19

11 mijë e 34 raste janë aktive me Coronavirus në Kosovë, njofton Insajderi.

Numri total i rasteve pozitive është 103 mijë 480 nga gjithsej 514 mijë e 482 persona të dyshimtë me COVID-19.

Numri i pacientëve të shëruar deri me tani është 90 mijë e 328 raste, ndërsa numri i personave që kanë vdekur nga ky virus është 2 mijë e 118.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 356 persona pozitivë, si dhe kanë humbur jetën tetë të tjerë./Insajderi