Mbi 30 mijë qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

Mbi 30 mijë qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID

30.552 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar po ashtu se në njëzetekatër orët e fundit janë vaksinuar 1.705 persona.

Dozën e parë të vaksinës e kanë marrë 159.045 qytetarë.

Ndërsa, gjatë ditës së fundit u raportuan 14 raste pozitive dhe u shëruan 12 të tjerë.

Raste aktive tani janë 171. /Insajderi.com