Mbi 4 orë takim – bëhen të gjallë Rama-Kurti

Mbi 4 orë takim – bëhen të gjallë Rama-Kurti

Pas katër orësh ka përfunduar takimi ndërmjet Edi Ramës dhe Albin Kurtit.

“Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm shumë tema të bashkëpunimit dhe mirëkoordinimit të dy qeverive, patëm një moment pushimi të veçantë, me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin “Unë dhe Millosheviçi”, ka shkrua Rama pas takimit, shkruan Insajderi.

Rama e ka pritur Kurtin në zyren e tij në Kryeministri, ndërsa siç edhe shihet nuk janë dhënë shumë detaje për atë se çfarë është diskutuar dyshja Rama-Kurti.