Mbi 51 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

Mbi 51 mijë të infektuar me COVID-19 në Kosovë

50.135 infeksione janë raportuar me COVID-19 që nga shpërthimi i pandemisë më 13 shkurt.

Prej tyre 1.298 kanë humbur jetën dhe 38.656 kanë arritur me sukses ta kalojnë Coronavirusin.

Momentalisht raste aktive në vend janë 10.181, njofton Insajderi.

Të premten Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik raportoi për 249 raste të reja e 538 të shëruar.

Kryeqyteti vazhdon të jetë vatra e COVID-19. /Insajderi.com