Mbi 650 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Shqipëri

Mbi 650 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Shqipëri

Procesi i vaksinimit kundër COVID-19 në Shqipëri po vazhdon.

Deri tani janë imunizuar mbi 650 mijë persona, përcjell Insajderi.

Kështu ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook.

Ndërsa, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, ka njoftuar se deri tani janë 192 mijë qytetarë, të cilët i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës./Insajderi.com

May be an image of 27 people and text