Mbytet një pushues në plazhin e Velipojës, dyshohet se është nga Kosova

Mbytet një pushues në plazhin e Velipojës, dyshohet se është nga Kosova

Një pushues është mbytur të dielën në plazhin e Velipojës.

Viktima është 59-vjeçar dhe dyshohet se është nga Kosova.

“Rreth orës 11:15, në plazhin e Velipojës, shtetasi H. H. rreth 59-vjeç, dyshohet se është mbytur në det”.

“Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu, të dielën është raportuar se kanë humbur jetën edhe dy pushues në plazhin e Spillesë në Kavajë./Insajderi.com