Më 13 shtator u rrëmbye një person në Prishtinë – policia arreston të dyshuarin

Më 13 shtator u rrëmbye një person në Prishtinë – policia arreston të dyshuarin

Një person i cili ishte rrëmbyer dhe është mbajtur peng për ditë të tëra në një banesë në Prishtinë, njofton Insajderi.

Policia e Kosovës ka arritur që gjatë ditës së djeshme kanë arritur ta lokalizojnë viktimën dhe të dyshuarin.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e PK-së, gjatë kontrollit, me urdhër të prokurorisë njësitë policore te i dyshuari kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, një pushkë ajrore, një elektro-shok dhe tre DVR.

Gjatë kontrollit nga Policia me urdhër të prokurorisë te i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, një pushkë ajrore, një elektro-shok dhe tre DVR.

Njoftimi i plotë:

Lagjja Dardani, Prishtinë 13.09.2020 – 22:00. Pas raportimit të rastit dhe ndermarrjes se masave operativo-hetimore nga Policia e Kosovës, konkretisht hetimet rajonale të Prishtinës, me datë 19.09.2020, është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ditë më parë kishte rrëmbyer dhe grabitur viktimën mashkull kosovar. Gjatë kontrollit nga Policia me urdhër të prokurorisë te i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë, një pushkë ajrore, një elektro-shok dhe tre DVR (të bashkanigjura gjeni fotot e disa dëshmive-armëve, në këtë rast). Me vendim të prokurorit, janë inicuar veprat penale sipas kodit penal të RKS-së, ndersa i dyshuari është dërguar në mbajtje për proceduar të mëtejme. /Insajderi.com