Me mjekër e flokë të shkurtëra, por i maskuar si ‘tullac’ – ky është grabitësi i vrarë dje në Rinas

Me mjekër e flokë të shkurtëra, por i maskuar si ‘tullac’ – ky është grabitësi i vrarë dje në Rinas

Në fotot e publikuara nga “BalkanWeb” ai duket me flokë të rëna, një imazh ndoshta tipik për rolin e interpretuar sot, rolin e fundit të jetës, atë të një grabitësi. I tillë shfaqet i riu i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë pas grabitjes së 10 milionë eurove të ndodhur dje në Rinas.

Por në fakt është vetëm një mbullim. Bëhet fjalë për një maskë gome që përdoret gjerësisht nga grabitësit dhe përveç fytyrës, shkon deri në pjesën e barkut.

Balkanweb Maska

Ndërkaq burime nga grupi hetimor bëjnë me dije për “BalkanWeb” se viktima në të vërtëtë është me mjekër dhe flokë të prera shkurt. Po kështu nga këqyrja paraprake, dyshohet se trupi i pajetë i përket një djali të moshës 30-35 vjeç.

Policia nuk ka arritur ende të identifikojë viktimën për shkak dhe të dëmtimeve në pjesën e kokës. Ngjarja ndodhi sot rreth orës 15:00 brenda pistës së aeroportit “Nënë Tereza”. Dyshohet se autorët kanë qenë 5 me gjithë viktimën, ndërkohë që policia është vënë në ndjekje të tyre.

Grabitje Ne Rinas Grabitesi I Vdekur 1