Mediumi serbe: Gjukanoviq është infektuar nga koronavirusi

Mediumi serbe: Gjukanoviq është infektuar nga koronavirusi

Presidenti i Republikës së Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, është infektuar nga koronavirusi, sipas raportimit të mediave serbe.

Gazeta serbe, Alo, shkruan sot se Gjukanoviq ka dy ditë që është i sëmurë me koronavirus dhe “është në gjendje shumë të rëndë”, por siç shkruan ky medium, shteti malazez po tenton ta fsheh këtë informacion.

Gjukanoviq, shkruan kjo gazetë, nuk është paraqitur në media ditëve të fundit dhe “njoftimet zyrtare në emër të tij” dërgohen nga kabineti i Presidentit të Malit të Zi sikur gjithçka është në rregull.

Mali i Zi ishte vendi i fundit në rajon që regjistroi rastin e parë me koronavirus. /Insajderi.com