Ministri i Jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, do të vizitojë nesër (e mërkurë) Kosovë, me ç’rast do të vizitojë trupat italiane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it.

Siç bëhet e ditur në njoftimin për media, ministri italian do të pritet në takim nga homologia Meliza Haradinaj-Stublla.

Takimi do të zhvillohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në orën 11:10./Insajderi.com