Ministri i Jashtëm thotë se liberalizimi i vizave është shumë afër

Ministri i Jashtëm thotë se liberalizimi i vizave është shumë afër

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar Vitin e Ri përmes një shkrimi në Facebook.

Në këtë urim ai ka përmendur edhe liberalizimin e vizave, duke thënë se është shumë afër.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Të dashur miq,

kudo që të jeni sonte, pa dashur të zgjasë shumë,vetëm dëshiroj të Ju uroj nga zemra Vitin e Ri 2018! Uroj që viti i ri të jetë një vit i mbarë për secilin.

Kosova mbush 10 vjet pavarësi dhe liberalizimi i vizave është shumë afër.

Gëzuar dhe kaloni sa më bukur, të bashkuar me familjet e juaja. Zoti ju ruajt të gjithëve!