Ministri Selimi reagon për vdekjen e prokurorit Krasniqi

Ministri Selimi reagon për vdekjen e prokurorit Krasniqi

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ka reaguar pas vdekjes së prokurorit të Prokurorisë Speciale, Enver Krasniqi.

Selimi ka thënë se Krasniqi ka shërbyer me dije dhe profesionalizëm të lartë në sistemin e drejtësisë.

“Me keqardhje kuptova lajmin për ndarjen nga jeta të prokurorit të Prokurorisë Speciale, Enver Krasniqi, i cili me dinjitet dhe profesionalizëm të lartë i ka shërbyer sistemit të drejtësisë.

Ngushëllime të thella familjes dhe bashkëpunëtorëve të prokurorit Krasniqi. I përjetshëm qoftë kujtimi për të”, ka shkruar ai në Facebook./Insajderi.com