Ministrja Rozeta Hajdari do të takohet sot me ministren e Shqipërisë, Mirela Kumbaro

Ministrja Rozeta Hajdari do të takohet sot me ministren e Shqipërisë, Mirela Kumbaro

Ministrja e  Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, sot do të takohet me një delegacion nga Shqipëria, të kryesuar nga ministrja e Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë, Mirela Kumbaro.

Sipas njoftimit të bërë nga MINT, takim do të bëhet me rastin e organizimit të konferencës “Turizmi i përbashkët Kosovë – Shqipëri”

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari

Pas këtij takimi do të mbahet konferenca për media në të cilën ministrja Hajdari dhe ministrja Kumbaro e Shqipërisë do të deklarohen për bashkëpunimin reciprok .

“Pas kësaj ngjarje është paraparë do të mbahet konferencë për media, ku do të deklarohen për bashkëpunimin reciprok ministrja Hajdari dhe ministrja Kumbaro”

Konferenca do të mbahët sot në orë 14:00./Insajderi.com