Mogherini mbërrin në Tiranë, zbardhet agjenda e takimeve

Mogherini mbërrin në Tiranë, zbardhet agjenda e takimeve

Përfaqësuesja e Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë në BE dhe zv/Presidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini, ka mbërritur në Tiranë.

Vizita e saj në vendin tonë është pjesë e turneut në Ballkanin Perëndimor, nga 17 deri më 19 prill.

Të mërkurën Mogherini do të takohet me Presidentin Ilir Meta (09:30), me Kryeministrin Edi Rama (10:15), si dhe me përfaqësuesit e opozitës (12:00, në Delegacionin e BE-së).

Mogherini do të mbajë një konferencë të përbashkët për shtyp me Kryeministrin Edi Rama në orën 11:15, në Kryeministri.