Mogherini përsëri i fton liderët e Ballkanit Perëndimor në darkë pune

Shefja e diplomacisë së BE në largim Frederica Mogherini do ta organizojë të martën më 29 tetor një darkë pune për liderët e Ballkanit Perëndimor, lajmëron agjencia serbe e lajmeve Tanjug.

Mogherini përsëri i fton liderët e Ballkanit Perëndimor në darkë pune

Darka pune do të organizohet në Bruksel, dhe janë ftuar liderët e të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, pretendohet në kumtesën e Komisionit Evropian./Insajderi.com.