Mot i freskët dhe me vranësira sot në Kosovë

Mot i freskët dhe me vranësira sot në Kosovë

Mot i freskët me vranësira dhe intervale me diell pritet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.

Siç bëhet e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, gjatë pasdites dhe në mbrëmje, priten rrebeshe shiu dhe bubullima.

Temperaturat do të sillen nga 7 deri në 16 gradë celsius. Era do të fryj e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-11m/s.

Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, e më pas me tendencë të rritjes. /Insajderi.com