Mot i vranët dhe me diell sot në Kosovë

Mot i vranët dhe me diell sot në Kosovë

Mot i vranët dhe me intervale me diell pritet të mbizotërojë sot në Kosovë, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius. /Insajderi.com