Mot me diell dhe rënie të temperaturave sot

Mot me diell dhe rënie të temperaturave sot

Mot me diell dhe vranësira të dendura pritet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.

Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, në njoftimin e të cilit thuhet se në fushat termike parashihen rënie të lehta, kryesisht në vlerat e temperaturave maksimaleve. Gjithashtu do të ketë rënie edhe në fushat barike.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 29-31 gradë Celsius.

“Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijoj kushte që gjatë ditës të ketë riga lokale shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në njoftim. /Insajderi.com