Mot me diell dhe vranësira nesër në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira nesër në Kosovë

Nesër, e diel, në Kosovë do të mbajë mot me diëll dhe vranësira, përcjell Insajderi.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-9 m/s, thuhet në njoftimin e institutit”, thuhet në njoftim./Insajderi.com