Mot me diell dhe vranësira të dielën në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira të dielën në Kosovë

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, njofton Insajderi.

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet 14-16 gradë.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit”, thuhet në njoftim./Insajderi.com

May be an image of map