Mot me diell edhe gjatë së martës në Kosovë

Mot me diell edhe gjatë së martës në Kosovë

Mot me diell dhe pak vranësira pritet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.com.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, vranësira të ulëta do të jenë më të fokusuara gjatë së enjtes dhe vikendit, pritet të mbajë gjatë kësaj jave në Kosovë.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, derisa ato maksimalet 26-29 gradë.

“Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, por dominuese do të jetë drejtimi i verilindjes, ku shpejtësia maksimale parashihet të arrijë deri 11m/s”, thuhet në njoftim. /Insajderi.com