Mot me diell sot në Kosovë

Mot me diell sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot, e enjte, do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s./Insajderi.com