Mot me diell sot në Kosovë

Mot me diell sot në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth maleve, pritet të mbajë të premten në Kosovë.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, thuhet në njoftim./Insajderi.com