Mot me shi

Mot me shi

Sot në Kosovë do të mbajë mot me shi.

Por, njëjtë do të jetë edhe për dy ditët në vazhdim; të mërkurën dhe të enjten.

Më pas pritet që të ketë mot me diell dhe vranësira.

Kështu gjatë kësaj jave moti do të jetë i ndryshueshëm.

Temperaturat minimale të ditës së sotme do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius. /Insajderi.com