Mot me shi e borë sot në Kosovë

Mot me shi e borë sot në Kosovë

Të mërkurën në Kosovë do të mbajë mot i vranët me reshje shiu e bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, të mërkurën dhe të enjten temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 dhe 4 gradë celsius, ndërsa maksimalet mes 5 dhe 10 gradë celsius.

Të enjten pritet mot kryesisht i vranët./Insajderi.com