Mot pranveror sot në Kosovë

Mot pranveror sot në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira pritet të mbajë sot në vend, njofton Insajderi.

Kështu bëhet e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas njoftimit të institutit, temperaturat do të jenë tipike pranverore, minimalet ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius. /Insajderi.com