Moti gjatë fundjavës, sipas Institutit Hidrometeorologjik

Moti gjatë fundjavës, sipas Institutit Hidrometeorologjik

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 35-38 gradë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.