fbpx

Moti gjatë javës

Moti gjatë javës

Moti në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm, i vrenjtur, i ngrohtë dhe me të reshura lokale të shiut.

Temperaturat më të ulëta do të jenë nga 13 në 19 dhe më e larta e ditës nga 28 në 31 gradë.

Në ditët në vijim, moti me re dhe me diell do të ndryshojë me paraqitjen e stuhive lokale dhe ka mundësi edhe të breshrit në periudha të shkurtra.