Moti, i vranët dhe me reshje shiu

Vendi ynë do të ndikohet nga fushat e ajrit me presion të ulët atmosferik.

Moti, i vranët dhe me reshje shiu

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s.