Moti i vranët

Moti i vranët

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se të enjten do të mbajë mot i vranët dhe me  intervale me diell.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18- 20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare. /Insajderi.com