Moti këtë javë i ndryshueshëm

Moti këtë javë do të jetë i ndryshueshëm

Moti këtë javë i ndryshueshëm

Moti këtë javë nuk do të jetë stabil, do të ketë vranësira, rreze dielli, por edhe rreshje shiu

Siç njofton IHMK, kjo situatë e motit do të stabilizohet nga dita e mërkurë duke mundësuar mot stabil dhe relativisht të nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-30 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Insajderi.com/