Moti në Kosovë

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i qetë, me mjegull dhe kryesisht i vranët ndërsa nesër parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Moti në Kosovë

Në mëngjes parashihet mot me ngrica të dobëta, por për shkak të lagështisë së lartë të ajrit, drejtuesit e makinave duhet të kenë kujdes në komunikacion.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius deri 6 gradë celsius.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë, dukshëm mbi vlerat e normales, cilësia e ajrit gjithashtu mbetet në vlerat e pashëndetshme, për shkak të kësaj situate pasive meteorologjike.

Do të fryjë erë e dobët nga verilindja.