Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, kurse vende-vende parashihet të ketë mjegull.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6 deri në 9 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.