Moti në Kosovë, në Istog dhe Junik shënohen temperaturat më të ulëta

Moti në Kosovë, në Istog dhe Junik shënohen temperaturat më të ulëta

Të hënën në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologji, të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë Celsius.
Grafika nga IHMK-ja
Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s./Insajderi.com