Moti në Kosovë, pritet të bie shi dhe borë

Moti në Kosovë, pritet të bie shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Në orët e vona të natës, pritet të ketë reshje shiu dhe borë, përcjell Insajderi.com.

Parashikimi i motit nga IHMK

Temperaturat minimale pritet të lëvizin ndërmjet -7 deri në 5 gradë Clsius.

Kurse, maksimalet do të lëvizin mes 3 dhe 7 gradë Celsius./Insajderi.com