Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Moti për dy ditët e para të vitit 2021

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar rreth motit që pritet të mbajë në dy ditët e para të vitit 2021.

IHMK deklaroi se sot dhe nesër do të mbajë mot me vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i jugperëndimit. /Insajderi.com