Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot, e shtunë, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-24 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11 m/s./Insajderi.com