Moti për sot

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërC të ditur se të enjten do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, njofton Insajderi.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /Insajderi.com