Moti për sot

Moti për sot

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8 m/s./Insajderi.com