Moti për sot

Moti për sot

Sot do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të cilat vende-vende parashihet të shoqërohen me riga të dobëta shiu, kryesisht në pjesën veriore, qendrore dhe juglindore të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Shtypja atmosferike gradualisht do të shënojë rritje, ndërsa do të fryjë erë nga perëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.