Moti për sot

Sot do të mbajë mot me dielll

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti sot dhe nesër do të jetë me diell dhe me shi

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftim.

Dita e sotme do të jetë me diell sipas parashikimit të motit. /Insajderi/